czwartek, maj 30, 2024

Siły Specjalne

 Nasa 300 1SF 1  

Wiele armii wybrało program szkoleniowy NAUI jako swój program szkolenia kadry w zakresie nurkowania.

Zakończył się kolejny program szkoleniowy w eskadrze Fighting Falcon odrzutowców F-16 armii Holandii. Dla wielu wojskowych te dodatkowe umiejętności są punktem startowym do kariery zawodowej po zakończeniu służby. Wybór programu szkoleniowego NAUI podyktowany jest tym, że NAUI zapewnia najwyższy standard nauczania, bezkompromisowe zasady bezpieczeństwa zarówno w szkoleniu rekreacyjnym jak i technicznym i certyfikaty nie tylko uznawane, ale także bardzo cenione na całym świecie.

 

NAUI (National Association of Underwater Instructors) jest jednym z najstarszych na świecie edukacyjnym stowarzyszeniem typu non-profit.

 

Celem NAUI jest umożliwianie ludziom czerpania przyjemności z podwodnej aktywności tak bezpiecznie jak to tylko możliwe, poprzez dostarczanie najwyższej jakości praktycznej edukacji oraz aktywną promocję ochrony i zachowania podwodnego środowiska.

 

Aby to zrealizować, NAUI szkoli, kwalifikuje, i certyfikuje Liderów i Instruktorów, ustanawia minimalne standardy dla różnych poziomów szkolenia nurkowego i dostarcza różnorodne programy, produkty i materiały pomocnicze, aby wspomagać Liderów i Instruktorów w ich nadzorowaniu i nauczaniu nurkowania. Główny cel NAUI jest również odzwierciedlony w motto Stowarzyszenia:

„Bezpieczeństwo nurkowania dzięki edukacji”

 NASA 5

Organizacja NAUI dostarcza także publikacje i inne materiały do centrów szkoleniowych i akredytowanych instytucji oferujących edukację. Ta profesjonalna pomoc jest związana z głównym celem NAUI – nauczaniem ogółu społeczeństwa jak nurkować.

 

Jako pionier w edukacji nurkowej, NAUI rozwinęło wiele programów i rozwiązań przyjętych przez cały przemysł nurkowy. NAUI nieustannie zwiększa bezpieczeństwo nurkowania przez udoskonalanie swoich standardów i programów.

 

W Stanach Zjednoczonych program szkolenia NAUI został wybrany jako obowiązujący w szkoleniach wojska i kosmonautów prowadzonych w Centrum Kosmicznym Nieważkości NASA im Johnsona w Houston (NASA Neutral Buoyancy Laboratory at the Johnson Space Center).

 



 
NASA 6

Szkoli się tam w zakresie poruszania się w nieważkości (Extra Vehicular Activities – EVAs), spacerach w przestrzeni kosmicznej w największym na świecie basenie – laboratorium zawierającym podwodną replikę słynnej Międzynarodowej Stacji Orbitalnej (program Apollo – Sojuz). Współpraca NAUI i NASA (NBL – Laboratory) owocuje opracowaniem wspólnych materiałów szkoleniowych i szkoleniem kadry trenującej z astronautami zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W USA oddzialy US Navy Seals, Straży Granicznej (Coast Guard), Specjalne Oddziały Straży Pożarnej, służby ratownicze i inne służby specjalne szkolone są zgodnie ze standardami NAUI zarówno w nurkowaniach na aparatach z biegiem otwartym jak i zamkniętym. Pracownicy US National Parks service i National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) otrzymują szkolenie i certyfikaty NAUI.

W wielu krajach na całym świecie policja, straż pożarna, oddziały ratownicze służb państwowych i prywatnych szkolone są zgodnie z programem NAUI.

Także wiele innych znanych osób jak mistrzowie olimpijscy, aktorzy posiadają stopnie NAUI (Dan O’Brien, Kevin Kostner)
 
 FD 1-1                       Nasa 3 300  

 

Najlepsze Kursy Nurkowe

  • 1