sobota, czerwiec 22, 2024

Intro to Technical Diving

 nurekwww   Brac tech 1


Kurs nurkowy NAUI Wprowadzenie do Nurkowania Technicznego (Intro to Tech) wprowadza nurków rekreacyjnych do rygorów i dyscypliny nurkowań technicznych, i jest to świetny kurs przygotowawczy, jeśli kandydat rozważa rozpoczęcie przygody z nurkowaniami technicznymi takimi jak np. nurkowania w jaskiniach lub nurkowań z wymaganymi przystankami dekompresyjnymi. Szkolenia techniczne są dla Ciebie jeżeli jesteś zainteresowy uproszczeniem konfiguracji sprzętu i uzyskania maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa nurkowania.

Podczas kursu dowiesz się, co to jest planowanie nurkowania, pogłębisz wiedzę z zakresu fizyki i fizjologii, dekompresji i dekompresji związanej z nurkowaniem technicznym. Będziesz doskonalił kontrolę pływalności i dowiesz się o konfiguracji bocznej "side mount". Poznasz zalecaną przez NAUI Konfigurację Wyposażenia Technicznego (NTEC). Szkolenie jest częścią wstępną każdego kursu technicznego NAUI.

Brac tech 2 

WYMAGANIA WSTĘPNE DLA UCZESTNICTWA W KURSIE:

  • Minimalny wiek 18 lat.
  •  Minimalne uprawnienia to Nurek NAUI EANx i Scuba Diver NAUI lub równoważne.
  •  Udokumentowane 25 nurkowań w tym 10 na EANx.

ZASADY KURSU

  • Godziny teoretyczne – około pięciu.
  •  Nurkowania na wodach otwartych – cztery.
  •  Maksymalna głębokość treningowa nie może przekraczać: 18msw i nie może być w przestrzeniach zamkniętych.

SPRZĘT

Butla pojedyncza lub twin, komputer jako wskaznik głębokosci i czasu lub zegarek i głębokościomierz, boja i szpulka z linką, nóż lub sekator, tabele wodoodporne,

Analizator tlenowy, gdy nurkowania wykonuje sie z użyciem EANx.
 Brac tech 3