sobota, czerwiec 22, 2024

Dry Suit Diver

 

Suchy Skafander
Podczas, gdy dawniej suche kombinezony były używane niemal wyłącznie w sytuacjach, takich jak nurkowanie pod lodem, lub do głębokich nurkowanń wrakowych to obecnie
każdego dnia na całym świecie wielu nurków sportowych regularnie stosuje suche kombinezony do nurkowań rekreacyjnych. Suche skafandry stosują nurkowie miszkający w klimacie, gdzie zazwyczaj woda jest chłodna, lub gdy chcą wybrac się w podróż do takich miejsc nurkowych. Niezależnie gdzie mieszkasz to kurs Suchego Skafandra jest dla Ciebie!

Kurs Suchy Skafander daje podstawową wiedzę i umiejętności potrzebne w celu zminimalizowania ryzyka i zdobycia  doświadczenia nurkowania w suchym skafandrze, a także zachęci cię do właściwego użytkowania i utrzymania twojego suchego skafandra.

Aby przystąpić do tego kursu wymagana jest wcześniejsze posiadanie certyfikacji NAUI Scuba Diver lub równoważnej. Instruktor NAUI może połaczyć ten kurs z innymi odbywanymi kursami.

DrySuit 1 

Używanie suchego skafandra: Jeżeli mają być używane suche skafandry, każdy student musi zademonstrować następujące umiejętności zanim dostanie pozwolenie na udział w zajęciach na wodach otwartych:

  •        Zademonstrować poprawne użycie zaworów skafandra.
  •        Powrócić do pozycji normalnej z pozycji odwróconej zachowując neutralną pływalność.
  •        Wydostać się z symulowanej sytuacji gdzie zawory w skafandrze zacięły się.
  •        Zademonstrować poprawne procedury kompensacyjne przy zgubionym pasie balastowym.
  •        Wybrać odpowiedni kompensator pływalności.
  •        Utrzymywać minimalny poziom powietrza w skafandrze, aby zapewnić komfort termiczny i zapobiec ściśnięciu.
DrySuit 2